Focal Stellia i Arche czyli słuchawki zamknięte ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Focal, jak przystało na Hi-Endową markę bardzo ciekawie rozpoczyna nowy rok od premiery słuchawek Stellia i wzmacniacza słuchawkowego Arche.

Stellia to słuchawki zamknięte, jako flagowy model technologicznie zaczerpnięty z najwyższego modelu Utopia.

Arche to wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym przetwornikiem analogowo cyfrowym DAC.

Słuchawki Nauszne Focal Utopia
Hi-Endowe Słuchawki Nauszne Focal Stellia

Stellia to flagowy model zamkniętych słuchawek zaprojektowanych przez Focal. Podobnie jak w przypadku słuchawek Utopia, wykorzystują one najlepszą francuską technologię i są wyposażone w kopułkę berylową o wysokiej czystości. Stellia jest kwintesencją wiedzy i doświadczenia Focal, jeśli chodzi o innowacje technologiczne i bezkompromisową jakość wykonania. Ten poziom odniesienia zapewnia efektywność, która przesuwa granice akustyki zamkniętych słuchawek.

Takie techniczne osiągnięcie zasługuje na wkomponowanie w najciekawsze otoczenie. Opaska na głowę z pełnej skóry licowej, nauszniki i podkładki uszne, solidny aluminiowy pierścień wykonany za pomocą frezowania CNC,  a wszystko zdobione wykończeniem w odcieniach mokki i koniaku – każdy szczegół został starannie zaprojektowany, tak aby odkrywanie produktu było wyjątkowym i wspaniałym doświadczeniem.

Izolacja, komfort i szczelność idealne dla przenośnego odtwarzacza audio o wysokiej rozdzielczości, ze względu na bardzo niską impedancję (35 omów), są końcowym akcentem oferowanego obrazu dźwiękowego.

Stellia_Profile.jpg

Arche to elektroniczne rozwiązanie opracowane przez francuskiego producenta Micromega dla firmy Focal. Arche, zaprojektowany z myślą o słuchawkach Stellia, łączy w sobie przetwornik cyfrowo-analogowy oraz dwa czyste tryby wzmacniania klasy A (napięcie, hybryda). Arche oferuje również ustawienia wstępne dla każdego zestawu słuchawek Focal, dając tym samym pewność uzyskania tego, co najlepsze w tym znakomitym zestawie.
Arche_34_Face_Flamme.jpg
Układ dual mono i wysokowydajna audiofilska konstrukcja umożliwia oddzielenie zarządzania lewym i prawym kanałem już w fazie podania zasilania. Arche jest kompatybilny z formatami PCM do 384kHz oraz DSD 264, a jego symetryczne i asymetryczne wyjścia pozwalają na wykorzystanie Arche jako przetwornika C/A, który następnie zasili zewnętrzny wzmacniacz.

Jagoda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s