TIDAL Masters

TIDAL wprowadził do swojej oferty nową usługę. TIDAL Masters to strumieniowanie plików w wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem formatu MQA.

TIDAL Masters gwarantującej streaming w jakości 96 kHz/24 bitów, przy czym HiFi posiada parametry 44.1 kHz/16 bitów. Usługa działa na zasadzie streamingu kodekiem MQA (Master Quality Authenticated). Kodek ten, podobnie jak FLAC czy WAV, zapewnia bezstratną jakość dźwięku. Usługa Masters jest dostępna dla abonentów pakietu TIDAL HiFi bez dodatkowych opłat. Póki co, dostęp do niej jest możliwy jedynie po zainstalowaniu desktopowej aplikacji, wkrótce jednak ma się pojawić także wersja mobilna.

Jak skorzystać z usługi? Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy przejść do zakładki „Nowości” -> „Masters”. Dostępny jest katalog z kilkudziesięcioma płytami w bezstratnej jakości, który z czasem będzie się powiększać.

Jeśli nie macie jeszcze konta na TIDAL, to po rejestracji przez 30 dni za darmo możecie testować abonament HiFi z dostępem do usługi TIDAL Masters.

Jagoda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s