EISA: Sonos PLAY:5

Rozdanie nagród EISA za nami, poznajmy bliżej zwycięzców najważniejszych dla nas kategorii: Sonos PLAY:5 jako Europejski System Multiroom 2016-2017 w kategorii Nagrody Ekspertów Hi-Fi.

Ulepszona wersja Sonos PLAY:5 wyposażona została w sześć zsynchronizowanych ze sobą głośników: trzy średnio-niskotonowe, odpowiadające za gładkie średnie tony i głębokie, potężne basy oraz trzy głośniki wysokotonowe.

PLAY:5 korzysta z systemu Trueplay, który pozwala na dopasowanie dźwięku, niezależnie od akustyki pomieszczenia i lokalizacji głośnika. System ten przy użyciu aplikacji Sonos, wbudowanego mikrofonu w urządzeniach iPhone lub iPad i specjalnie emitowanego przez głośniki Sonos sygnału, samodzielnie analizuje, w jaki sposób dźwięk odbija się od ścian, mebli, okien i pozostałych powierzchni w danym pomieszczeniu. Dzięki temu głośnik dostosowuje dźwięk do panujących warunków.

Model ten pozwala na konfigurację ustawienia na trzy sposoby: horyzontalne ustawienie pojedynczego głośnika, sparowanie dwóch głośników Sonos PLAY:5 w pozycji wertykalnej dla pełnego efektu stereo, a także sparowanie dwóch egzemplarzy w pozycji horyzontalnej dla stworzenia szerszej sceny stereo.

Sterowanie dotykowe obsługuje funkcje odtwarzania, pauzy, regulacji głośności i zmiany utworu. Przyciski dotykowe są responsywne we wszystkich kierunkach, dzięki czemu np. regulacja głośności w górę niezależnie od położenia głośnika jest zawsze umiejscowiona na górze.

Głośnik współpracuje ze wszystkimi inteligentnymi głośnikami systemu Sonos, a w połączeniu z Sonos PLAYBAR i Sonos SUB może pełnić funkcję tylnych głośników w domowym zestawie kina domowego. Specjalna aplikacja pozwala na sterowanie głośnikiem i strumieniowanie muzyki z serwisów takich jak: Pandora, Spotify, TIDAL, Google Play Music i Groove.

Jagoda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s