Astell&Kern AK300, AK Recorder i Grafen

Trzy nowości od Astell&Kern zaprezentowane podczas Targów High-End Show 2016 w Monachium: odtwarzacz AK300, AK Recorder oraz kabel Grafen.

Astell&Kern AK300 tak jak poprzednie modele posiada możliwość rozbudowy o różne akcesoria dokujące, zezwalają one na dodatkowe funkcje i rozszerzają możliwości samych odtwarzaczy. Model, tak samo jak jego poprzednicy posiada korektor parametryczny (PEQ), VCXO Reference Clock (Zegar Femto) dla minimalnego jitter, wsparcie AK Connect – Funkcja DAC USB, łączność Wi-Fi i metalowy przycisk home wrażliwy na delikatny nacisk.

Astell & Kern AK300 posiada stereo AK4490 DAC Chipset. Obsługuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości do 32-bit/384KHz PCM (downconverted do 24bit / 192kHz PCM) oraz pliki DSD do 5.6MHz (konwertowane do PCM). Ak 300 ma 64GB pamięci wewnętrznej flash, możliwe jest jednak rozszerzenie poprzez karty microSD do maksymalnie 200 GB pamięci.

AK300 powinien pojawić się w sprzedaży na przełomie maja i czerwca.

Astell&Kern AK Recorder jest pierwszym na świecie przenośnym rejestratorem dźwięku w klasie DSD 5.6 MHz. Nowy moduł pozwala podłączyć się do AK300, AK320 i AK380. Urządzenie wspiera profesjonalne mikrofony z wejściami 5V i 48V phantom do nagrywania muzyki i wokali na żywo. AK Recorder obsługuje połączenia z analogowych źródeł dźwięku takich jak gramofony aby nagrywać muzykę w wysokiej rozdzielczości. Dzięki wyposażeniu w AES / EBU In, obsługuje zapis cyfrowej muzyki z konsoletach studyjnych. Posada także wsparcie dla opcjonalnego zestawu Recording Stereo, który sprzedawany jest oddzielnie. Urządzenie zapewnia możliwość nagrywania 16/24/32bit, 44.1/48/88.2/96/176.4/192/352/384kHz, DSD64, DSD128 oraz możliwość dostrojenia mikrofonu oraz wzmocnienia sygnału przedwzmacniacza.Astell&Kern zapewniło różnorodność opcji nagrywania cyfrowego m.in. digital limiter, peak hold, low-cut filters, pre-recording. Urządzenie pozwala na zdalne rejestrowania i kontrolę przez Wi-Fi

Model Astell&Kern AK Recorder powinien pojawić się już wkrótce w sprzedaży

Astell Kern AK Recorder

Astell&Kern Grafen Cable jest pierwszym na świecie Hi-Fi audio przewodnikiem wykonanym z grafenu. Materiał ten ma aż o dwie trzecie lepszą przewodność niż miedź, dzięki czemu wydobywa bardziej naturalny dźwięk. Co więcej, mniej dźwięku zostaje utracone z powodu rekrystalizacji miedzi podczas procesu powlekania grafenem. Struktura siatki grafenu jest mniejsza niż rozmiar cząsteczek tlenu, co zapewnia ochronę rdzenia kabla z miedzi przed utlenianiem.

Jagoda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s