AudioQuest DragonFly Black i DragonFly Red

DragonFly Black i DragonFly Red – dwa nowe urządzenia od AudioQuest. Są połączeniem modułu przetwornika C/A, wzmacniacza słuchawkowego oraz przedwzmacniacza.

DragonFly Black i DragonFly Red pozwalają uzyskać prawdziwy dźwięk hi-fi nie tylko z komputerów i laptopów z Windows lub Mac OS X, ale również z urządzeń przenośnych, smartfonów i tabletów, z systemem Android oraz iOS. Umożliwia to przejściówka ze złącza Lightning na USB (Apple camera adapter), natomiast w przypadku urządzeń z systemem Android wymagany jest adapter AudioQuest DragonTails USB. Dzięki złączu mini-jack podpiąć można do nich praktycznie dowolny sprzęt – słuchawki, aktywne kolumny głośnikowe, system audio

AudioQuest zapewnia kompatybilność ze smartfonami i tabletami Android oraz Apple dzięki całkowicie nowemu, zaawansowanemu mikrokontrolerowi USB. Układ Microchip PIC32MX pobiera o 77 proc. mniej prądu niż jego poprzednik, co oznacza dłuższy czas pracy urządzenia źródłowego w przypadku zasilania bateryjnego. Ponadto nowy mikrokontroler wyróżnia się jeszcze lepszym stosunkiem sygnału do szumu.

Oba modele posiadają udoskonalone 32-bitowe przetworniki C/A ESS Sabre. Oba urządzenia są wyposażone w wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy i analogową regulację poziomu głośności.

Czym różnią się nowe modele?

W DragonFly Red zastosowano  zaawansowany układ 9016, a w DragonFly układ 9010. Moduły te cechują się wysoką mocą obliczeniową i precyzją obróbki sygnału audio.

DragonFly Red uzyskuje napięcie 2,1 V, dzięki czemu z łatwością współpracuje z dowolnymi modelami słuchawek, nawet tymi o niskiej skuteczności oraz konstrukcjami o dużym zapotrzebowaniu na energię. W modelu DragonFly Black napięcie wyjściowe wynosi 1,2 V, co pozwala napędzić słuchawki o wysokiej efektywności.

Ponadto dla każdego użytkownika udostępniona została bezpłatna aplikacja komputerowa dla Windows i Mac OS X, za pomocą której można zaktualizować oprogramowanie urządzeń.

DragonFly Black i DragonFly Red pojawią się w sprzedaży w maju.

Jagoda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s